header5

2013 M. GRUODIS. VARŽYBOS ŽIEMĄ – BE SNIEGO!

Baigiantis metams, pirmasis žiemos mėnuo pagailėjo sniego, todėl žiemos sporto šakų mėgėjai, slidininkai ir sniegbridininkai pakeitė varžybas ant sniego lengvosios atletikos bėgimais. 2013 m. guodžio 18 dieną, Utenoje naujai rekonstruotame „Utenio“ stadione buvo surengtos Lietuvos specialiosios olimpiados žiemos sporto šventė, finansuojama iš Neįgaliųjų reikalų departamento programų. Žiemos sporto šventės lengvosios atletikos varžybos, kuriose rungtyniavo SO sportininkai iš Kauno, Kazlų Rūdos, Radviliškio rajono Šeduvos ir žinoma varžybų šeimininkai Utenos specialiosios mokyklos – daugiafunkcis centro sportininkai, bei atletai iš Ignalinos, Molėtų, Anykščių rajonų, kurie priklauso Utenos neįgaliųjų sporto klubui.

Skaityti daugiau

2013 M. LAPKRITIS. CENTRO MERGINOS PRISTATĖ SPECIALIĄJĄ OLIMPIADĄ VILNIAUS SIEMENS ARENOJE

100 6698 small2013 m. lapkričio 28 dieną, Vilniuje, Siemens arenoje vyko Eurolygos vyrų krepšinio varžybos, kuriose susitiko Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kazanės „Lokomativ“ komandos. Jau kelinti metai iš eilės visoje Europoje vyksta akcija „Viena Komanda“ , kurios metu būna pristatoma Specialioji olimpiada. Trečius metus pristatyti Specialiąją olimpiadą patikima mūsų centro sportininkams. Šiais metais į Vilnių vyko merginų grupė: 7 socialinės globos skyriaus gyventojos ir 1 specialiojo ugdymo skyriaus mokinė. Specialiąją olimpiadą pristatė visiems gerai žinomas televizijos laidų vedėjas Jonas Radzevičius, „Lietuvos ryto“ komandos kapitonas Steponas Babrauskas ir mūsų centro atstovė Kristina Martinonytė. Visos merginos buvo apdovanotos specialiai šiai progai pagamintais marškinėliais. 

 

2013 M. LAPKRITIS. CENTRE VYKO LIETUVOS SPECIALIOSIOS OLIMPIADOS KOMITETO SEMINARAS

img 5305 small

2013 m. lapkričio 21 d. centre vyko Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto organizuotas seminaras tema „Darbo ypatumai kūno kultūros, sveikatinimo, motorinio aktyvumo klausimai) dirbant su sutrikusio intelekto asmenimis, turinčiais žymią ir vidutinę negalią“. Seminare dalyvavo Utenos miesto specialiųjų įstaigų, Zarasų, Rokiškio rajono Skiemų socialinės globos namų socialiniai darbuotojai, kineziterapeutai. Lektorius, Utenos specialiosios mokyklos - daugiafunkcio centro direktorius Zenonas Misiūnas pristato pranešimą tema „Darbo ypatumai dirbant su sutrikusio intelekto asmenimis, turinčiais žymią ir vidutinę negalią per kūno kultūrą ir sportą".
Pranešimą „Darbo ypatumai su sutrikusio intelekto asmenimis, turinčiais žymią ir vidutinę negalią per sveikatingumą, sveikatinimo ir sportinį aktyvumą“ pristatė Centro direktoriaus pavaduotoja socialinei globai ir priežiūrai Vilgelmina Rastenienė ir vyr. socialinė darbuotoja Inga Šarkauskienė. 
Po teorinės dalies seminaro dalyviai stebėjo kineziterapijos praktinius užsiėmimus, kurios vedė kineziterapeutas Nijolė Navykienė ir Odeta Vilčinskaitė ir mokomąją treniruotę, kurią vedė treneris Zenonas Misiūnas. Po ekskursijos po centrą, prie kavos puodelio vyko seminaro aptarimas.

2013 M. LAPKRITIS. CENTRO UGDYTINIAI DALYVAVO LIETUVOS SPECIALIOSIOS OLIMPIADOS KOMITETO ŽYMIOS NEGALIOS MOTORINIO AKTYVUMO ŽAIDYNĖSE

2013 m. lapkričio 13 d. specialiojo ugdymo skyriaus komanda dalyvavo Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto 2013 m. žymios negalios motorinio aktyvumo žaidynėse Panevėžyje. Šiose žaidynėse dalyvavo 15 komandų iš visos Lietuvos. Žaidynių tikslas skatinti ir užtikrinti žymios negalios asmenų lygias galimybes aktyviai dalyvauti sportinėje veikloje. Komandą šioms žaidynėms ruošė kineziterapeutės Nijolė Navykienė ir Odeta Vilčinskaitė. Labai svarbu žymią negalią turintiems asmenims susitikti su savo bendraamžiais, pabendrauti, pasivaržyti sportinėse rungtyse ir tiesiog pabūti kitoje aplinkoje.

2013 M. SPALIS. RUDENS SPORTO ŠVENTĖ

Sportas – jėga
Sportas – sveikata
Mes norime būti stiprūs ir sveiki 

Tai rudens sporto šventės, vykusios 2013 m. spalio 17 d., šūkis. Nors iš pat ryto dangus grasino kiekvieną minutę pratrūkti lietumi – tai nesutrukdė linksmai ir įdomiai praleisti sporto šventę. Pirmiausia šventė tradiciškai prasidėjo mylios bėgimu. Bėgo visi: ir auklėtiniai ir darbuotojai. Tiesa, tą mylią kai kas įveikė ramiu žingsneliu, besigėrėdami rudenišku oru. Po to šventės vairą į savo rankas paėmė centro kineziterapeutės Nijolė ir Odeta, kurios prigalvojo įvairiausių sportinių žaidimų. Net sėdintiems vežimėliuose buvo sugalvota įvairių atrakcijų. Mokytoja Skaidrė žaidė kartu su vaikais, užkrėsdama juos gera nuotaika. Kokia šventė be apdovanojimų? Visos klasės ir grupės gavo po padėkos raštą, pasirašytą centro direktoriaus. Šventės pabaigoje visi valgėme puikaus skonio kareivišką košę, užsigerdami karšta arbata su citrina. Tuo pasirūpino mūsų gerosios virėjos. Šventės akimirkas, kaip visada, fiksavo mūsų nuolatinis „operatorius Kipsas“, socialinės globos skyriaus vyr. socialinė darbuotoja Inga. Valanda, kartu praleista gamtoje, prabėgo nepastebimai Trijų skyrių – specialiojo ugdymo, dienos socialinės priežiūros ir globos bei socialinės globos vaikai bei suaugusieji – šventėje dalyvavo kaip vienas didelis kolektyvas. Vieni kitiems buvo draugiški, atlaidūs, dėmesingi, paslaugūs. Vyresnieji globojo mažiukus, jiems padėjo. Ne veltui sakoma, kad sportas sutvirtina draugystę.

2013 M. SPALIS. LR PREZIDENTŪROJE IR LR VYRIAUSYBĖJE PAGERBTI GERIAUSI ŠALIES SPORTININKAI IR JŲ TRENERIAI

2013  m. spalio 4 d. LR prezidentūroje ir LR vyriausybėje Kūno kultūros ir sporto dienos išvakarėse  buvo apdovanoti geriausi šalies sportininkai ir jų treneriai. Šiais metais svarbiausiuose Europos, Pasaulio čempionatuose bei kurčiųjų ir X-osiose Pasaulio Specialiosios Olimpiados žiemos žaidynėse, laimėjus visų spalvų medalius, čia apdovanoti ir Utenos specialiosios mokyklos – daugiafunkcio centro sportininkai ir jų treneris Zenonas Misiūnas.

Skaityti daugiau

2013 M. BIRŽELIS. CENTRO GYVENTOJAI DALYVAVO TARPTAUTINĖSE XVI SOCIALINĖS GLOBOS NAMŲ VASAROS ŽAIDYNĖSE

2013 m. birželio 20 d. centro gyventojai dalyvavo tarptautinėse XVI socialinės globos namų vasaros žaidynėse, kurios vyko Zarasų socialinės globos namuose. Žaidynių tikslas sudominti socialinės globos namų gyventojus ir sutrikusio intelekto asmenis įvairiomis sporto šakomis, siekiant ugdyti sportinius pasiekimus, bendravimo įgūdžius su kitais dalyviais. 
Centro gyventojai Kristina Martinonytė ir Artūras Vėžys dalyvavo šaškių asmeninėse varžybose. Smiginio rungtyje dalyvavo Kristina Martinonytė, užėmusi I vietą ir Erik Garbul, iškovojęs II vietą. Pasagos metimo rungtyje dalyvavo 2 darbuotojai ir 2 gyventojai: Zenonas Misiūnas ir Daiva Umbrasaitė, Erik Garbul ir Kristina Martinonytė. Krepšinio 3x3 varžybose dalyvavo Aurimas Jasiulionis, Artūras Vėžys ir Robertas Ivanauskas. 
Dalyvavimas žaidynėse skatina neįgalius asmenis propaguoto sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, padeda integruotis jiems į visuomenę, sudaro sąlygas neįgaliesiems bendrauti, varžytis ir siekti sportinių rezultatų pagal savo išgales.

2013 M. GEGUŽĖ. SPORTO IR SVEIKATINGUMO ŠVENTĖ CENTRE

2013 m. gegužės 14 d. Centre vyko linksma ir nuotaikinga sporto ir sveikatingumo šventė, kurią organizavo centro direktorius Zenonas Misiūnas, kineziterapeutas Nijolė Navykienė ir Odeta Vilčinskaitė. Šventėje dalyvavo visi trys centro skyriai: ugdymo, dienos socialinės priežiūros ir globos ir socialinės globos. Ugdytiniai, lankytojai, gyventojai ir darbuotojai bėgome mylią. Po to vyko įvairios estafetės, žaidimai, virvės traukimas. Šventės pabaigoje visi su didžiausiu apetitu valgėme virėjų pagamintą košę, gėrėme karštą arbatą. Valanda praleista kartu gamtoje, nuoširdus bendradarbiavimas visiems labai patiko.

2013 M. KOVAS. ŠAŠKIŲ VARŽYBOS

Specialiojo ugdymo skyriuje 2013 m. vasario 21 – kovo 8 dienomis vyko tradicinės šaškių varžybos. Mokiniai, suskirstyti į tris pajėgumo lygius, varžėsi dėl pagrindinio prizo – popietės Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekoje. Varžybų rezultatus aptarėme vaišindamiesi arbata ir uogiene.

  • 1
  • 2