header5

2014 M. RUGSĖJIS. SĖKMINGI UTENIŠKIŲ STARTAI EUROPOS SO VASAROS ŽAIDYNĖSE BELGIJOJE

2014 m. rugsėjo 22 d. iš Europos Specialiosios olimpiados vasaros žaidynių Belgijoje, Antverpene, grįžo Lietuvos SO delegacija, kurią sudarė 33 sportininkai dalyvavę bočios, futbolo, krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo ir stalo teniso sporto šakose.
Lengvosios atletikos rinktinės pagrindą sudarė 4 sportininkai iš Utenos specialiosios mokyklos – daugiafunkcio centro ir po 1 sportininką iš Šeduvos gimnazijos ir Kazlų Rūdos specialiosios mokyklos.

Uteniškiai kaip įprasta čia pasiekė aukštų rezultatų ir į Uteną atvežė 2 aukso, 3 sidabro ir 3 bronzos medalius. Estafetės 4x400 m. dalyvavo 3 uteniškiai (Erikas Garbul, Rūta Tuskenytė, Aurimas Jasiulionis) nugalėję Latvijos ir 2 Belgijos rinktines tapo Europos SO čempionais. Dar 1 aukso medalį laimėjo Erikas Garbul – 200 m rungtyje ir sidabro medalį pelnė 100 m distancijoje. 2 sidabro medalius 1500 m. ir 3000 m. distancijose laimėjo Rūta Tuskenytė. Dar 2 sidabro medalius laimėjo Aurimas Jasiulionis – 1500 m. ir 5000 m. distancijose. Bronzos medalį laimėjo Aušra Burbulytė 200 m. distancijoje.
Lengvaatlečius Europos SO vasaros žaidynėms ruošė Utenos specialiosios mokyklos – daugiafunkcio centro direktorius, kūno kultūros mokytojas – treneris ekspertas Zenonas Misiūnas.
Po šių startų pradėta formuoti lengvaatlečių rinktinė, kuri 2015 m. liepos mėnesį Los Angele, JAV dalyvaus Pasaulio SO vasaros žaidynėse. Planuojama, kad iš 4 lengvaatlečių rinktinėje bus ir 2 uteniškiai.