header5

2015 M. GRUODIS. AFRIKIETIŠKI RITMAI „UTENIO“ STADIONE

Baigiantis 2015 metams, gruodžio 16 d., balta sniego danga pasipuošusiame Utenos „Utenio“ stadione vyko LSOK žiemos sporto šventė. Šventės atidarymo metu čia skambėjo nuotaikingi afrikietiško šokio ritmai, kuriuos atliko Utenos specialiosios mokyklos – daugiafunkcio centro socialinės globos skyriaus šokių grupė. Aistringas šokis visus pakylėjo rungtyniauti irs siekti gerų rezultatų 200 m., 400 m., 800 m., 1500 m. distancijose ir estafetėse 4x400 m. 
Šventėje dalyvavo Kazlų Rūdos, Šeduvos, Utenos specialiųjų mokyklų moksleiviai, Jasiuliškių, Skemų, Vilijampolės ir Utenos socialinės globos namų gyventojai.

img_3094_resize
img_3095_resize
img_3103_resize
img_3108_resize
img_3115_resize
img_3137_resize
img_3140_resize
img_3153_resize
img_3154_resize
img_3155_resize
img_3159_resize
01/11 
start stop bwd fwd

Skaityti daugiau

2015 M. SPALIS. SPECIALIOJO UGDYMO SKYRIAUS MOKINIAI DALYVAVO NVO „GELBĖKIT VAIKUS“ ORGANIZUOTOJE „SOLIDARUMO BĖGIMO“AKCIJOJE

2015 m. spalio 21 d. 11.30 val. specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai dalyvavo NVO „Gelbėkit vaikus“ organizuotoje „Solidarumo bėgimo" akcijoje. Mes palaikome šią idėją dėl pagalbos Zambijos vaikams. Vyko bėgimo maratonas ir žaidimai, skirti suteikti mokiniams žinių apie svečias šalis, Zambiją ir jos politinę ir ekonominę padėtį. Veiklas vykdė mokytoja V. Žitkevičienė ir  vyriausioji socialinė pedagogė R. Kardonienė. Galbūt ne visi vaikai suprato esmę ir tikrąją padėtį, bet dauguma jų tikrai pagilino turimas žinias arba jų įgijo, o kiti tiesiog kartu bendravo, žaidė pagal savo gebėjimus.

2015 M. SPALIS. UTENOS SPECIALIOJOJE MOKYKLOJE- DAUGIAFUNKCIAME CENTRE VYKO SPORTO ŠVENTĖ

2015 m. spalio 14 dieną Utenos specialiosios mokyklos - daugiafunkcio centro gyventojai ir mokiniai dalyvavo tradicinėje sporto šventėje. Specialiųjų klasių mokiniai ir gyvenantys centre suaugusieji žaidė futbolą, o lavinamųjų klasių mokiniams ir sunkesnę negalią turintiems dienos socialinės priežiūros ir globos skyriaus lankytojams ir socialinės globos skyriaus gyventojams buvo organizuotos estafetės ir rungtys, pasivaikščiojimas po parkus. Nedalyvaujantieji sportinėse veiklose palaikė komandas padrąsinimo šūksniais. Po rungčių visi vaišinosi šilta arbata, dalijosi įspūdžiais. Komandoms buvo įteikti apdovanojimai - padėkos.

2015 M. RUGSĖJIS. LR PREZIDENTĖ PAGERBĖ SPORTININKUS IR TRENERIUS

2015 m. rugsėjo 16 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už Lietuvos vardo garsinimą ir nuopelnus sportui, už parodytą valią ir ryžtą siekiant pergalių apdovanojo Europos ir pasaulio čempionatuose, neįgaliųjų čempionatuose ir kitose tarptautinėse sporto varžybose prizines vietas iškovojusius šalies sportininkus. 
Prezidentės padėkos šiemet skirtos beveik trims šimtams atletų ir trenerių, kurie sėkmingai dalyvavo Europos ir pasaulio čempionatuose, jaunimo olimpinėse žaidynėse, neįgaliųjų čempionatuose. Tarp jų padėkos raštai buvo skirti ir Utenos specialiosios mokyklos – daugiafunkcio centro gyventojams Rūtai Tuskenytei ir Aurimui Jasiulioniui, bei direktoriui Zenonui Misiūnui, už pasiekimus dalyvaujant Pasaulio Specialiojoje olimpiadoje Los Andžele.
Šalies vadovė palinkėjo sportininkams gerų olimpinių ir parolimpinių startų, ryžto ir tvirtos kovos dvasios visose varžybose.

 

2015 M. RUGPJŪTIS. SKRYDIS Į ANGELŲ MIESTĄ

Lietuvos specialiosios olimpiados 20 žmonių delegacijos sudėtyje į Los Andželo Pasaulio specialiąją olimpiadą buvo išvykę ir 2 Utenos specialiosios mokyklos – daugiafunkcio centro socialinės globos skyriaus gyventojai, daugkartiniai Europos ir Pasaulio SO vasaros ir žiemos žaidynių čempionai Rūta Tuskenytė ir Aurimas Jasiulionis, bei jų treneris, centro direktorius Zenonas Misiūnas. Dideli karščiai šiame Kalifornijos mieste nesutrukdė uteniškiams iš Los Andželo specialiosios olimpiados atvežti į Uteną tris aukso ir du sidabro medalius. Rūta dar kartą tapo dukart Pasaulio SO čempione 1500 m. distancijoje ir mišrioje estafetėje 4x400 m., o 3000 m. nuotolyje iškovojo sidabro medalį. Aurimas 5000 m. nuotolyje pelnė sidabro medalį, o su komanda estafetėje 4x400 m. tapo čempionu. 1500 m. nuotolyje Aurimas užėmė 6 vietą. Beje Lietuvos rinktinė užtikrintai laimėjo estafetinį bėgimą ir pasiekė geriausią rezultatą šioje rungtyje. Be Uteniškių čia čempionais tapo ir Rimvydas Kriauzlys iš Kazlų Rūdos specialiosios mokyklos ir Rimvydas Vaicekauskas iš Šeduvos specialiosios olimpiados sporto klubo. Žaidynių metu Lietuvos specialiosios olimpiados atletus aplankė garsus uteniškis, krepšinio žvaigždė Jonas Valančiūnas, kuris tuo metu treniravosi Los Andžele. 

2015 M. BIRŽELIS. PAMINĖJOME VAIKŲ GYNIMO DIENĄ SPORTUODAMI

2015-06-02 specialiojo ugdymo skyriaus 10 mokinių dalyvavo sporto žaidimų renginyje, skirtame Vaikų gynimo dienai paminėti. Kartu dalyvavo ir Utenos vaiko ir šeimos gerovės centre gyvenantys vaikai, jaunos šeimos. Taip pat dalyvavo ir vaikų l/d "Gandrelis" auklėtiniai. Renginį suorganizuoti padėjo VO " Gelbėkit vaikus" Utenos struktūrinio padalinys. Žaidynių metu vaikai stengėsi laimėti, sirgaliai puikiai palaikė komandas. Tačiau juk ne laurai svarbiausia, o bendra veikla, bendravimas. Didesnieji mokė mažuosius žaidimo ir  elgesio taisyklių, o po žaidynių dalyvavo viktorinoje apie žymius Lietuvos sportininkus. Už gražų ir aktyvų bendravimą visi dalyviai buvo vaišinami ledais.

2015 M. GEGUŽĖ. SPORTO IR SVEIKATINGUMO DIENA

2015 m. gegužės 29 d. centre vyko sporto ir sveikatingumo diena. Jos metu vaikai ir suaugusieji lankytojai bei gyventojai dalyvavo mylios bėgimo, orientacinėse varžybose, estafetėse virvės traukimo rungtyse. Po linksmai ir energingai praleisto laiko visi vaišinomės gardžia kareiviška koše bei arbata. Visus dalyvius nudžiugino padėkos raštai, saldainiai ir riestainių karoliai. Pavargę, bet gerai nusiteikę visi "išeiname į vasarą".

2015 M. KOVAS. PASIEKIMAI ATSPINDINTYS ĮDĖTĄ DARBĄ

Iš tarptautinio Žiemos sporto šakų centro Otepӓӓ (Estija) grįžo Lietuvos Specialiosios olimpiados (toliau – SO) slidinėjimo rinktinė, kurią sudarė Utenos specialiosios mokyklos – daugiafunkcio centro slidininkai, kurie dalyvavo Baltijos šalių SO Žiemos žaidynėse. Prieš šias paskutines žiemos sezono slidinėjimo varžybas, Madonoje (Latvija) buvo surengta mokomoji treniruočių stovykla Baltijos SO žiemos žaidynėms pasiruošti. Puikios oro sąlygos, gerai įrengtos slidinėjimo trasos leido pasiekti gerų rezultatų.
Vaikų grupėje 1 km sprinto lenktynėse 1 vietą iškovojo Mantas Burneika, o jaunučių grupėje aukso medalį pelnė Arūnas Martinonis, šie vaikai yra ir Aulelių vaikų globos namų auklėtiniai. Jaunimo tarpe 1 km sprinto lenktynėse aukso medalius laimėjo Aušra Burbulytė, Erikas Garbul, o suaugusių tarpe Jonas Urbanovičius. Suaugusių 2 km lenktynėse pirmąsias vietas laimėjo Aurimas Jasiulionis ir Rūta Tuskenytė.

Skaityti daugiau

2015 M. VASARIS. ŽIEMOS SPORTO IR SVEIKATINGUMO ŠVENTĖ

2015 m. vasario 6 d. centre vyko žiemos sporto šakų  ir sveikatingumo šventė, kurioje kartu su mūsų centro mokiniais, lankytojais ir gyventojais dalyvavo ir mūsų socialiniai partneriai – Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos gimnazistai. Šventės pradžioje vyko parodomoji slidinėjimo ir bėgimo sniegbačiais programa. Centro gyventojai – pasaulio ir Europos čempionai bei prizininkai Aurimas, Erikas, Aušra, Kristina, Lina ir Artūras demonstravo savo gebėjimus. Vaizdas buvo nuostabus! Reikėjo matyti kaip techniškai, greitai ir gražiai čiuožė mūsų jaunuoliai. Puikiai pasirodė ir moksleiviai – Arūnas ir Mantas. Tai pirmieji jū žingsniai į didįjį sportą, bet tai žingsniai jau tvirti ir daug žadantys. Sportininkus treniruoja centro direktorius, nusipelnęs Lietuvos treneris, Zenonas Misiūnas.
Antroji šventės dalis buvo kupina linksmo klegesio, įspūdžių ir juoko. Ir maži ir dideli nuo kalniuko leidosi rogutėmis. Kam pasisekė nučiuožti, kas išsivoliojo pusnyse.
Šventę vainikavo – „kareiviška košė“ ir vaistažolių arbata. Įraudę, laimingi visi šveitėme mūsų virėjų išvirtą skanią košę, dalinomės įspūdžiais. Žiemos sporto ir sveikatingumo šventės dalyvius direktorius apdovanojo padėkos raštais.