2019 M. RUGSĖJIS. SPECIALIOJO UGDYMO SKYRIAUS MOKINIŲ VASAROS POILSIO STOVYKLOS ĮSPŪDŽIAI

2019 m. birželio mėnesio pabaigoje specialiojo ugdymo mokiniams buvo organizuota keturių dienų vasaros poilsio stovykla. Kad vaikai saugiau ir laisviau jaustųsi, ji buvo organizuota mūsų mokyklos patalpose. Stovyklos metu vaikai žaisdami ir eksperimentuodami ugdėsi socialinius, pažintinius įgūdžius, ilsėjosi, iškylavo, dalyvavo edukacijoje, kūrė, mokėsi valdyti savo elgesį, mokėsi pažinti spalvas, jas tapatinti su daiktais, reiškiniais, lavinti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, didinti pasitikėjimą savo jėgomis.

Kiekvienai dienai buvo numatyta tam tikra veikla ir spalva (pagal veiklas),  vaikai/dalyviai savo aprangoje turėjo turėti dominuojančią numatytą spalvą.

Taip pat buvo organizuojamas vaikų maitinimas tris kartus per dieną, užimtumas laisvu nuo veiklų metu.

„Geltona“.

Pokalbis ir veikla tema „Sultys žvaliam rytui“. Sulčių iš morkų, apelsinų spaudimo procesas, kuriame vaikai savarankiškai mokėsi pasigaminti sultis ir jas ragauti.

Eksperimentinė - pažintinė veikla „Smėlio smiltelė“. Vyko žaidimai su smėliu (sausu ir šlapiu, kinetiniu).

Vaikai tyrinėjo smėlio laikrodį, sužinojo iš ko sudarytas smėlis, kaip jis slenka ir keičiasi, kokios jo rūšys (vaikai žino ir jau atskiria bei įvardina keletą smėlio rūšių). Žino sauso ir šlapio smėlio skirtumus. Vyko 2 eksperimentai, žaidimai- tyrinėjimai.

„Mėlyna“.

Edukacinė išvyka - iškyla į Sudeikių k., Utenos r., prie ežero. Piešėme ant šlapių popieriaus lapų; lankstėme ir plukdėme popierinius laivelius.

Vyko 1 pokalbis – seminaras „Vanduo stiklinėje,- iš kur jis?“ Vyko pasakojimas ir IKT medžiaga apie geriamojo vandens gavybą, tiekimą vartotojams.

Vaikai sužinojo apie geriamąjį vandenį, žaidė juo, ragavo vandenį iš krano, virintą, mineralinį negazuotą ir gazuotą vandenį, lygino juos tarpusavyje. Sužinojo apie vandens valymą, procesą iki mūsų stilinės.

Įvyko viena išvyka į Sudeikių k., Utenos sen., Utenos r., daugiafunkciam centrui priklausantį kempingą.

Vaikai sužinojo būdą ir išmoko patys pasigaminti skystį muilo burbulų

pūtimui bei pūtė muilo burbulus per skirtingo storio kokteilių šiaudelius, sukeldami teigiamų emocijų bangą ne tik sau, bet ir pedagogams.

„Balta“. Vyko  edukacinė išvyka „Pašto kelias“. Jos metu vaikai sužinojo Utenos Senojo pašto istoriją, išmoko parašyti (o kas rašyti nemokėjo, nupiešė) laišką draugui.

Grįžus į centrą, kartu su psichologe savanore vyko pasitikėjimo žaidimai, pokalbiai apie save, pareigas ir vaidmenis namuose, atsakomybę, laisvalaikio veiklas.

Vaikai su socialine pedagoge ir psichologe kūrė popierines pirštukines lėles, jomis vaidino, kalbėjo. Taip mokėsi tinkamo elgesio, bendravimo. Psichologė žaidė su vaikais pasitikėjimo žaidimus, modeliavo pokalbio su pasigamintomis pirštukinėmis lėlėmis eigą, temas.

„Žalia“. Vyko žaidimas „Veidrodis“ – vaikai atkartojo pedagogo ar kito vaiko judesius, mimikas, vaidinamą situaciją, gyvūną, daiktą.

Taip pat vyko judrūs žaidimai ant žolės lauke. Vaikų grupė kūrė bendrą augalų kompoziciją (ant žolės) iš žolelių, žiedų. Išmoko kai kurių augalų pavadinimus.

Vakare vyko Karaoke, stovyklos aptarimas, foto nuotraukų peržiūra.